Kevätkokous

Seuran kevätkokous 2023 pidettiin Pop pankin auditoriossa 23.3.. Varsinainen kokous kesti melkolailla tasan puoli tuntia Laakson Matin johtaessa puhetta rutiininomaiseen tapaan. Piika Vainio toimi sihteerinä. Tili ja vastuuvapaus hallitukselle myönnettiin, eikä muuta odotettukaan. .
Kun virallinen osuus saatiin näin hoidettua, pääsimme katsomaan Miika Mikkolan kuvapariesitystä ”Ennen ja nyt”. Paikalla oli varsin monia, joille vanhat kuvat eivät paljon kertoneet, ennen kuin Miika vaihtoi vanhan kuvan tilalle uudemman version samasta kohdasta.
Tämä oli tänä vuonna jo toinen Koskelaisseuran tapahtuma, jossa nähtiin valokuvia. Molemmat ovat olleet kovin mielenkiintoisia. Uudemmille koskelaisille varsinkin tämänkertainen oli elämys.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.